İÇMİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ

İçmimarlık ve Çevre Tasarımı

Hoşgeldiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile ilgili kişilerin ortak bir amacı olduğunu düşünüyorum, ve bu da iç mekanlar konusunda bir hassasiyete ek olarak bu alanları hem daha daha işlevsel, hem de daha estetik hale getirmek konusunda büyük bir heyecan. İçmimarlık ve Çevre Tasarımı, isminden de anlaşılacağı gibi, her tür iç mekanın tasarımı ve bu iç mekanlarının rahatlıkla yaşanabilecek, hava kalitesiyle, ısısıyla, aydınlatma ve yangın kıstaslarıyla yerler haline getirilmesini sağlayan, toplumun yararı adına çalışan bir meslektir. Kadın ve erkeklere eşit şekilde iş olanakları sağlayan İçmimarlık mesleğini, bizler çok önemsiyoruz ve bölümümüzde sizin de aynı heyecanı paylaşacağınızı umuyoruz.

Vizyonumuz küçük ölçekli değil, uluslararası ölçekte önemli bir noktaya gelmektir. Bölümümüzün kurulduğu 2004 yılından itibaren geçen 8 yılda, öğretim elemanlarımızın uluslararası yayın ve etkinlikleri; Avustralya, Japonya, A.B.D., Fransa, Hollanda ve Yunanistan gibi birçok ülkeden gelen konuklarla düzenlediğimiz çalıştay ve seminerler; Erasmus değişim programıyla çeşitli üniversitelre gitme imkanı bulan öğrenci ve öğretim elemanlarımız; IAED Research Hub araştırma grubumuzda yaptığımız araştırmalarımız; İçmimarlar Odası ve IFI (The International Federation of Interior Architects/Designers, Uluslararası İçmimarlar Federasyonu) ile olan ortaklıklarımız; ve içmimarlık alanındaki en iyi üniversitelerle boy ölçüşen çalışmalarımız bu yönde hızla ilerlediğimizin bir göstergesidir.

                                                                                                                          Yazının devamı için tıklayınız.


Doç. Dr. Deniz Hasırcı
İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı

HABERLER

 • "KAPILAR" SERGİSİ
  17 HAZİRAN 2014

  20 Haziran 2014, Cuma günü saat 14:00'da Agora Alışveriş Merkezi'nde bölüm olarak önemli katkılarda bulunduğumuz "Kapılar" Sergisi açılacaktır.

  Bu etkinlik İçmimarlar Odası, İzmir Şubesi tarafından planlanmış ve hayata geçirilmiş ve bölüm öğrencilerimiz de bu sergi için "iç mekanları" temsil eden kapı tasarımları yapmışlardır. Bölümümüz yeni mezunlarından Seba Acar ve Merve Çelebi'nin tasarımları gerçek ölçüde üretilip, sergilenmeye hak kazanmıştır.  Sergi koleksiyonlarına eklenen yeni kapı tasarımlarıyla büyümeye devam edecektir.


  20 Haziran, cuma günü herkesi Kapılar Sergisi'nin 1. Kısmının açılışında görmeyi, bölümümüzün ve öğrencilerimizin başarılarını birlikte kutlamayı umarız.

   

  Saygılar,
  Doç. Dr. Deniz Hasırcı

 • İÇMİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİ ASİSTANLARINA TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİ
  16 HAZİRAN 2014

  İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrenci asistanları Şebnem Aslan, Laçin Aksoy, Yasemin Albayrak, Nazlı Dinmez, Ezgi Uysal, Buse Buluç, Tayfun Çelik, Can Ceylaner, Mehmet Mastar, Özhan Gül, Gökhan Keskin, Özün Özgen, Batu Akın, Mehmet Cüneyt Danacı, Merve Çelebi, Sinem Yaralı'ya 2013-2014 Akademik Yılı boyunca göstermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür etmek için toplandı.