GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ

İçmimarlık ve Çevre Tasarımı

 

Duyurular


İçmimarlık ve Çevre Tasarımı

Hoşgeldiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile ilgili kişilerin ortak bir amacı olduğunu düşünüyorum, ve bu da iç mekanlar konusunda bir hassasiyete ek olarak bu alanları hem daha daha işlevsel, hem de daha estetik hale getirmek konusunda büyük bir heyecan. İçmimarlık ve Çevre Tasarımı, isminden de anlaşılacağı gibi, her tür iç mekanın tasarımı ve bu iç mekanlarının rahatlıkla yaşanabilecek, hava kalitesiyle, ısısıyla, aydınlatma ve yangın kıstaslarıyla yerler haline getirilmesini sağlayan, toplumun yararı adına çalışan bir meslektir. Kadın ve erkeklere eşit şekilde iş olanakları sağlayan İçmimarlık mesleğini, bizler çok önemsiyoruz ve bölümümüzde sizin de aynı heyecanı paylaşacağınızı umuyoruz.

Vizyonumuz küçük ölçekli değil, uluslararası ölçekte önemli bir noktaya gelmektir. Bölümümüzün kurulduğu 2004 yılından itibaren geçen 13 yılda, öğretim elemanlarımızın uluslararası yayın ve etkinlikleri; Avustralya, Japonya, A.B.D., Fransa, Hollanda ve Yunanistan gibi birçok ülkeden gelen konuklarla düzenlediğimiz çalıştay ve seminerler; Erasmus değişim programıyla çeşitli üniversitelre gitme imkanı bulan öğrenci ve öğretim elemanlarımız; IAED Research Hub araştırma grubumuzda yaptığımız araştırmalarımız; İçmimarlar Odası ve IFI (The International Federation of Interior Architects/Designers, Uluslararası İçmimarlar Federasyonu) ile olan ortaklıklarımız; ve içmimarlık alanındaki en iyi üniversitelerle boy ölçüşen çalışmalarımız bu yönde hızla ilerlediğimizin bir göstergesidir.

İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı olarak öğrenci ve öğretim elemanlarımızın başarılarını gururla izliyor, ve toplumumuz için, mesleğimiz adına yapılacakların halen oldukça fazla olduğunu gözlemliyorum. Eğer İçmimarlık ve Çevre Tasarımı mesleğine ilgi duyan bir öğrenci adayıysanız, en iyi eğitimi almak için önce aramıza, daha sonra da çok çeşitli alanlarda çalışan, başarılı mezunlarımız arasına siz de katılın. Verdiğimiz eğitimin mezuniyet sonrasında, sizleri profesyonel ve akademik hayata en iyi şekilde hazırlayacak şekilde ve en yüksek standartta olması en önemli misyonlarımız arasındadır

 

Doç. Dr. Deniz Hasırcı
İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı

HABERLER